HAPPY DAYS na MAXMAX.sk sú tu! Mimoriadna ZĽAVA -7 % NA VŠETKO s kódom: HAPPY
Matrace 200x140 cm
Penový matrac SPECIAL 200x140x14 cm - HR / latex

Penový matrac SPECIAL 200x140x14 cm - HR / latex

291.21  s DPH
+

1-2 týždne

Zadarmo pri nákupe nad 349 €

ID75206
291.21 

1-2 týždne

Popis
Parametry produktov

Penový matrac SPECIAL - pena / latex

Kvalitný matrac, ktorý sa vyznačuje vysokým komfortom a nadštandardným prevedením. Základom matraca SPECIAL je 9zónová elastická HR pena, ktorá zaisťuje dokonalé prispôsobenie matraca tvaru tela. HR (hovorovo "studená") pena je pri matracoch veľmi obľúbená vďaka svojej dlhodobej trvanlivosti, odolnosti proti deformáciám a výbornému odvetrávaniu. Perfektne reaguje na zmenu polohy tela, čím výrazne zvyšuje pohodlie pri spánku. Pórovitá štruktúra peny umožňuje ideálnu cirkuláciu vzduchu, čo výrazne eliminuje množenie roztočov, vznik plesní a ľahko odvetráva absorbovanú vlhkosť. Matrac SPECIAL je teda vhodný aj pre alergikov.

Matrac je obohatený o vrstvu latexu, ktorý zaisťuje efektívne prevzdušnenie matraca počas spánku. Pri každom pohybe na matraci dochádza k stláčaniu a spätnému rozťahovaniu latexu, čím dochádza k prúdeniu vzduchu vnútornými kanálikmi. Latex je vďaka svojej vysokej elasticite veľmi odolný a príjemne pevný. Strana matraca s latexom teda má tvrdosť H3. Latex vydrží niekoľko rokov bez zjavných zmien v jeho štruktúre.

Matrac SPECIAL je lepený inovatívnym systémom hotmelt, pri ktorom oproti klasickým vodným lepidlám nevznikajú pri výrobe prchavé látky. Lepidlo hotmelt je navyše obohatené o vosky a prírodné živice zabraňujúce oxidácii lepidla, aby bol matrac maximálne bezpečný a spĺňal všetky hygienické normy.  

Matrac je stredne tvrdý, obojstranný (stupeň tvrdosti H2 / H3) s nosnosťou do 90 kg. Výška matraca je 14 cm.

Zloženie matraca: studená pena HR s hustotou 30 kg / m3, polyuretánová pena s hustotou 25 kg / m3, latexová vrstva (20% prírodný latex s hustotou 60kg / m3, 80% syntetický latex s hustotou 60 kg / m3)

Poťah: 100% polyester, prešívaný, hypoalergénny, snímateľný (na zips), možno prať v práčke na 30 ° C.

Konštrukcia jadra matraca: 1,5-2 cm latex, 5,5 cm HR pena, 5,5 cm PUR pena

Použitý latex sa pýši certifikáciou EUROLATEX Eco Standard od nemeckého inštitútu TFI. Je teda zaručená zhoda s európskymi normami v oblasti zdravia a životného prostredia. Na získanie prírodného latexu sú vyberané iba guatemalské lesy, ktoré prejdú prísnymi normami pre obnoviteľné hospodárstvo lesov FSC. Nie je prekvapením, že matrac nesie aj označenie Öko-Tex Standard 100, pretože sú použité iba nezávadné materiály bez pesticídov, ťažkých kovov i formaldehydu.

Vzhľadom k rezaniu materiálov matracov v stlačenom stave si výrobca vyhradzuje právo na odchýlky rozmerov do +/- 3% pri šírke aj dĺžke a +/- 1 cm pri výške matraca.

Jadro matraca:
Studená (HR) pena
Prídavné vrstvy matraca:
Latex , Polyuretánová (PUR) pena