DNI MAXMAX.sk sú tu! Mimoriadna ZĽAVA -10 % NA VŠETKO s kódom: DNIMAXMAX
Matrace 200x100 cm
Taštičkový matrac ARDA 200x100x20 cm - kokos / latex

Taštičkový matrac ARDA 200x100x20 cm - kokos / latex

237.04  s DPH
+

1-2 týždne

Zadarmo pri nákupe nad 349 €

ID99448
237.04 

1-2 týždne

Popis
Parametry produktov

Taštičkový matrac ARDA - pena / latex / kokos

Atraktívny matrac, ktorý sa vyznačuje vysokým komfortom pri zachovaní vyššej tvrdosti matraca. Základom matraca ARDA sú 12cm taštičkové pružiny nanoHARD s hustotou 289 ks / m2, ktoré rozdeľujú matrac do 7 anatomických zón líšiacich sa tuhosťou pre správne rozloženie váhy a uvoľnenie tela. Pružiny fungujú nezávisle na sebe a každá má vlastný obal, takže perfektne absorbujú pohyby a neprenáša ich ďalej. To iste oceníte u väčších matracov, kde vedľa seba ležia dvaja ľudia. Pružiny sú z oboch strán prekryté prírodným filcom, ktorý chráni penu pred poškodením a polyuretánovou penou, ktorá značne pomáha v rozloženie váhy na viac pružín. Štruktúra matrac umožňuje ideálne cirkuláciu vzduchu, čo výrazne eliminuje množenie roztočov, vzniku plesní a ľahko odvetráva absorbovanú vlhkosť. Matrac ARDA je vďaka použitým materiálom a systému odvetrávanie vhodná aj pre alergikov.

Matrac je zo spodnej strany obohatená o vrstvu latexu, ktorý zaisťuje efektívnu prevzdušnenie matraca počas spánku. Pri každom pohybe na matrac dochádza k stláčanie a spätnému rozťahovanie latexu, čím dochádza k prúdeniu vzduchu vnútornými kanálikmi. Latex je vďaka svojej vysokej elasticite veľmi odolný a príjemne pevný. Strana matrac s latexom teda má tvrdosť H3. Latex vydrží niekoľko rokov bez zjavných zmien v jeho štruktúre.

Na hornej strane matraca je umiestnené organické kokosové vlákno. Benefity sú hlavne skvelé antialergické vlastnosti a dokonalá ochrana proti roztočom a mikroorganizmom, ale aj veľká priedušnosť a odvod vlhkosti. Kokosové vlákno matrac príjemne spevní a dodá jej správnu tuhosť. Ak máte radi spánok na tvrdšie matrac, tak si obľúbite spánok na strane s kokosovým vláknom, kde je tvrdosť H4.

Matrac je stredne tvrdá až tvrdá, obojstranná (stupeň tvrdosti H4 / H3). Ideálne nosnosť je do 90 kg. Výška matraca je 20 cm.

Zloženie matraca: taštičkové pružiny, polyuretánová pena s hustotou 25 kg / m3, latexová vrstva (20% prírodný latex s hustotou 60kg / m3, 80% syntetický latex s hustotou 60 kg / m3), prírodné kokosové vlákna, filc

Poťah: 100% polyester, prešívaný, hypoalergénne, snímateľný (na zips), možno prať v práčke na 30 ° C.

Konštrukcia jadra matraca: 2 cm latex, 2 cm PUR pena, filcový oddeľovač pružín, 12 cm taštičkové pružiny nanoHARD, filcový oddeľovač pružín, 2 cm PUR pena, 1 cm kokosové vlákno

Použitý latex sa pýši certifikáciou EUROLATEX Eco Standard od nemeckého inštitútu TFI. Je teda zaručená zhoda s európskymi normami v oblasti zdravia a životného prostredia. Ku žatvu prírodného latexu sú vyberané iba guatemalskej lesy, ktoré prejdú prísnymi normami pre obnoviteľné hospodárstvo lesov FSC. Nie je prekvapením, že matrace nesie aj označenie Öko-Tex Standard 100, pretože sú použité iba nezávadné materiály bez pesticídov, ťažkých kovov i formaldehydu.

Vzhľadom k rezanie materiálov matracov v stlačenom stave si výrobca vyhradzuje právo na odchýlky rozmerov do +/- 3% u šírky aj dĺžky a +/- 1 cm výšky matraca.

Jadro matraca:
Taštičkové pružiny 289 ks/m2
Prídavné vrstvy matraca:
Latex , Kokos , Polyuretánová (PUR) pena